ziraat bankası maaşları saat kaçta yatırıyor? – SÖZLÜKBANK
maaş günü geldiğinde hepimiz ziraat bankası maaşları saat kaçta hesaba yatırıyor diye merak ederiz. hatta çoğumuz ilgili günün gecesi saat 00:00’da yatığını düşünürüz. fakat durum böyle değil. geçmişe dönük araştırmalarımıza göre ziraat bankası maaşları gece saat 00:53 ile 1:28: arası yatırıyor.

ülkemizde 5 kişiden fazla çalışanın varsa maaşı bankadan verme zorunluluğu vardır. maaş günleri olarak emekliler ayın ilk 5 günü, kendilerine belirlenen günde alırlarken, memurlar ayın 15’inde maaş alır. özel şirkette çalışan işçilerde kurumun belirttiği günde maaşlarını alırlar.

kamu kurumları veya özel şirketler çalışanlarına maaş ödemesi yapmak için anlaşma yapar. anlaşma gereği o bankada kaç yıl maaş alacağı, maaşı ne zaman alacağı, promosyon ödemesi gibi birçok konu taraflar arasında belirlenir. bu şekilde çalışan kişiler mağdur olmadan ödemeleri hakkında bilgiler alabilir. maaş ödemesi için saat olarak kesin bilgi verilmez. örneğin ziraat bankasında maaş alan bir memur ayın 15’inde maaşını alacağını bilir fakat saat kaçta hesabında olacağını bilmez.

araştırmalarımız sonucunda kesin bilgi olmamakla beraber ziraat bankası maaşı geceden yatırıyor. böylelikle memur 15’i sabahı maaşını hesabında görüyor.
maaş ödemesi yapan kurumlar birden fazla ödeme yapabilmekte. öğretmenler ek ders ücreti doktorlara döner sermaye gibi. bu ödemeler maaşla aynı saatte yatmayabilir. kurum ile banka arasında ki anlaşma gereği kurum parayı bankaya gönderir, banka süresi gelince çalışanların hesabına yatırır. maaş ödemeleri ile ilgili herkesin bir anısı muhakkak ki vardır. sizlerde bu konuya yorumlarınız ile dahil olabilirsiniz.

maaşları genelde gece 00:53 ile 1:28 arasında yatıran ziraat bankası, sabah 7:46 ve 9:16 gibi nadir de olsa ödeme yaptığı olmuş. çoğu zaman yaşanan gecikmeler günlük ise kurum kaynaklı, saatlik ise banka kaynaklı olmakta.

ziraat bankası size maaşları saat kaçta yatırıyor?