vakıfbank maaşları saat kaçta yatırıyor? – SÖZLÜKBANK
kamu veya özel kuruluşlarda çalışmalarımızın karşılığı olarak ayın belirli gününde bizlere maaş ödenir. peki maaşlar hesaba ne zaman geçiyor? hiç düşündünüz mü? bu yazımızda sizlere vakıfbank maaşları hesaba kaçta yatırdığını inceledik.
i̇nceleme yapmadan önce maaşların gece 00:01 de gün döndüğünde yattığını düşünen biriydim. fakat öyle olmadığını gördüm. vakıfbank’ın maaşları saat kaçta yatırdığını 7 farklı kişinin geçmişe dönük 6 aylık hesap hareketlerini inceledik. vakıfbank maaşları genelde 00:26 ile 2:04 arası yatıyor. birkaç defa 5:14 ve 7:34 de yattığı olmuş. yine bir defaya mahsus kurum yanlışlığı yüzünden öğlenden sonra yattığı da olmuş.
bazı kurumlar ve bakanlıklar tarafından ödenen döner sermaye, ek ders ücreti, fazla mesai ücretleri, yemek parası vb.. ücretler maaşla beraber yatacağı gibi ayrı saat ve günlerde bile yatabilir. bu ödemeler günün her saati yattığı olmuş. ek ders ücretinin akşam 7:02 de yatması beni çok şaşırtmıştı.
vakıfbank devlet bankasıdır. 11 ocak 1954 yılında ankara’da kurulmuştur. devlet kurumlarında çalışan memur ve işçiler maaşlarını vakıfbank’tan aldıkları gibi anlaşmalı olan özel kurumlarda bu banka üzerinden maaş ödemesi yaparlar. maaşlar genelde ayın başında ve 15’inde hesaplara yatar ama yapılan anlaşmadaki tarih ödeme için kesin tarihtir.
kurumlar maaş ödemelerini genelde maaş gününden 3-5 gün önce bankaya gönderirler. maaş gününde saatlik gecikmeler genelde banka kaynaklı olurken günlük hatta haftalık gecikmeler kurum kaynaklıdır. sizlere yorum kısmına maaşların kaçta yattığını yazarak diğer ziyaretçilerimize yardımcı olabilirsiniz.