şekerbank maaşları saat kaçta yatırıyor? – SÖZLÜKBANK
şekerbank’tan maaş alan insanlarda çok sık duymaya başladığım bir soru; şekerbank maaşları saat kaçta yatırıyor? bu yazımızda siz değerli ziyaretçilerimize bunu cevabını veremeye çalışacağız.
bu konuya bakmadan önce maaşların gece 00:01 de yattığını düşünürdüm, durum böyle değilmiş onu görmüş olduk. şekerbank’ın maaşları saat kaçta yatırdığını 14 farklı kişinin hesap hareketlerinden inceledik. şekerbank maaşları genelde 01:04 ile 04:44 saatleri arasında hesaplara yatırmış. bir defa 09:44 ve 10:22’de yattığı olmuş. bir senelik hesap geçmişleri incelenerek bu veriler ortaya çıkmıştır. maaş dışındaki ödemeler (fazla mesai ücreti, yol parası vb..) maaşla beraber belirtilen tarihte yattığı gibi farklı saatlerde de yattığı olmuş. mesai ücretleri yemek paraları genelde gündüz saatlerinde hesaba yatmış. aksam 19:44’de yatan mesai ücreti beni en çok şaşırtan saat olmayı başardı.
şekerbank 1953 yılında eskişehir’de pancar üreticilerine kaynak sağlamak için kurulmuştu. i̇lk adı pancar kooperatif bankasıydı. 1956 yılında merkezini ankara’ya alındığında adı şekerbank oldu. 1993 yılında şekerbank da özelleştirildi.
genellikle özel sektörde çalışan kişiler maaşlarını şekerbank’tan almakta. kurumlar ve banka arasında yapılan anlaşma gereği ayın belirlenen günü maaş ödemesi olur. o gün banka maaşı gün içinde yatırmakla yükümlüdür. saatlik ücret ödemelerindeki gecikme banka kaynaklı olurken günlük gecikmeler çalıştığınız kurum kaynaklıdır. şekerbank’tan maaş alan ziyaretçilerimizde yorumlar kısmana bilgi ve tecrübelerinizi yazarak yardımcı olabilirsiniz.