reef coin nedir? güvenilir mi̇? – SÖZLÜKBANK
12 mayıs 2021 de ülkemizdeki kripto para borsası olan paribuda reef coin alım satımına başladı. yine aynı tarihte artışla yatırımcıların dikkatini çekti. peki reef coin nedir? nasıl alınır? reef coin güvenilir mi? sizler için kısaca açıklamaya çalışacağız.
reef token zincirler arası işlem yapan, polkadot tarafından desteklenen bir defi̇ programıdır. reef coin kurucusu denko mancheski’dir. 2020 yılının sonlarına doğru üretildi. 20.000.000.000 adet arza sahip.
2020 yılında üretilen reef coin aynı yılın aralık ayında dünyanın en büyük kripto para piyasası olarak kabul gören binance de işlem görmeye başladı. bu tarihte de zirve yapmayı başardı. reef coin işlem hacmi yüksek olan kripto borsalarında satışa sunulduğunda -30 arası kar veriyor. 12 mayıs 2021de paribuda işlem görmeye başladığında da aynı şekilde tepki verdi.
ülkemizdeki kripto borsalarına çok hızlı giriş yapan reef coin bu tarihte 2.6 g işlem hacmine ulaştı. bize göre bunun 2 sebebi var. birincisi fiyatın (0.50 tl) ucuz olması. i̇kincisi de yerel piyasaya yeni giren kripto paralar kısa vadede kaar bırakması.
reef coin güvenilir mi? paribuda yayınlanmadan önce bu makaleyi yazıyor olsaydık muhtemelen güvenilmez derdik. ama işleme girdiği günden bu yana hem türkiye’deki kripto barsısında hem de listelendiği yurt dışı borsalarında yüksek işlem hacimleri görmekte. yine de reef coin güvenilir diyemiyoruz. dikkatli olmakta fayda var.
sizlerde reef tokende işlem yaptıysanız bilgi ve tecrübelerinizi yorum kısmından bizlere aktarabilirsiniz.