garanti bbva maaşları saat kaçta yatırıyor? – SÖZLÜKBANK
kamu veya özel kuruluşlara yaptığımız iş karşılığı her ay bize ödenen paraya maaş denir. peki maaşlar hesaba saat kaçta yatıyor? hiç düşündünüz mü? bu makalemizde sizlere garanti bbva maaşları hesaba saat kaçta yatırdığını inceledik.

bu araştırma makalesini yazmadan önce maaşların 00.01’de gün döndüğünde yattığını düşünüyordum. ama durumun öyle olmadığını gördüm.

garanti bbva’nın maaşları saat kaçta yatırdığını 8 farklı arkadaşın hesaplarını geçmişe dönük inceledik. garanti bbva maaşları genelde 01:11 ile 03:18 saatleri arasında yatırıyor. 05:46 ve 8:41 saatlerinde de birkaç defa yattığı olmuş. muhtemelen kurum hatası yüzündendir ki öğlenden sonra maaşın hesaba geçtiğini de gözledik. kurumların yaptığı anlaşmaya sadık bir şekilde belirlenen günde maaşlar yatmış oluyor.

maaş dışında yapılan ödemeler (yol parası, fazla mesai ücreti, ek ders ücreti, yemek parası) günün her saatinde hesaba geçmiş. mesai ücretini 20:12 de yattığını bile gördüm. bu tarz ödemelerin kurumların parayı bankaya göndermesi ve bankalarında kendi yasal bekletmesini yaptıktan sonra hesaba ödemeyi geçiyor.

garanti bankası 1946 yılında ankara’da özel sermaye ile kurulan bir bankadır. 11 haziran 2019 tarihi itibari ile ismini garanti bbva olarak değişti. bu değişim banka üzerinde herhangi bir etki yapmadı. sadece bbva grubunun adı garanti bankası logosu yanında yerini aldı. bbva i̇spanya merkezli bankadır. ‘”banco bilbao vizcaya argentaria” isminin baş harflerinin kısaltılmasıdır.

garanti bbva maaş ödemelerini genelde maaş gününden 3-5 gün kurumdan alır. yaptığı anlaşmadı bahsi geçen tarihte kişilerin hesaplarına yansıtır.

günlük gecikmeler çalıştığınız kurum kaynaklı olurken saatlik olan gecikmeler ise banka kaynaklıdır. sizlerde garanti bbva’dan maaş alıyorsanız yorumlara fikirlerinizi ve tecrübelerinizi yazarak site ziyaretçilerine yardımcı olabilirsiniz.

garanti bbva maaş yatırma saati, garanti bbva maaşları ne zaman yatırıyor, garanti bbva maaşları saat kaçta yatırıyor?