finansbank maaşları saat kaçta yatırıyor? – SÖZLÜKBANK
yaptığımız işin karşılığı olaraktan çalıştığımız kurumun bizlere verdiği paradır maaş. finansbank’tan maaş alan ziyaretçilerimiz için finansbank maaşları saat kaçta yatırıyor? kısaca bu konu başlığını inceledik.
konuyu araştırmadan önce şahsen maaşların ilgili günün ilk saati yani 00:01 de hesaba yattığını düşünüyordum. araştırmamızın sonucunda durumun böyle olmadığını gördüm. finansbank’ın maaşları saat kaçta yatırdığını 6 farklı arkadaştan 11 aylık hesap geçmişlerini inceleyerek sizlere yardımcı olacağını düşündüğümüz bilgilere ulaştık. finansbank maaşları genelde saat 01:12 ile 3:16 arasında hesaplara yatırmış. muhtemelen kurum kaynaklı olmak üzere 1 defa öğlenden sonra 14:22’de yattığı da olmuş.
kurumların maaş dışında yaptığı ödemelerde ( yemek para, mesai ücreti, yol parası vb. ) banka hesaplarına günün herhangi bir saatinde yatmakta. bu ödemeler maaş günü ile birlikte yattığı gibi farklı günlerde de yatmakta. bu ödemeler için çoğu kurum ucu açık tarihler bırakıyor. maaş gibi belirli tarihi olmuyor. maaş dışındaki ödemelerde genelde saat olarak öğleden sonra hesaplara geçmiş. akşam 22:00 da bile mesai ödemesi yapılmış.
finansbank 1987 yılında pamukbank ve yapı kredi bankasının müdürlüğünü yapmış hüsnü özyeğin tarafından kurulmuş. bu yılda 4 milyon abd doları sermaye ile kurulmuş. finansbank 2006 yılında yunanistan ulusal bankasına, 2016 yılında qnb gruba satıldı.
finansbank’tan genelde özel sektörlerle maaş anlaşması yapmakta. bu anlaşmada maaş günü belirlenir. bazen ayın ilk günler (1-2) bazen ortası (10-12-15) bazen de sonları (25-28) maaş ödemesi yapılmakta. saat konusunda bir anlaşma yoktur. i̇lgili günün 8 saati içinde maaş ödemesi yapılır. sizlere finansbank’tan maaş alıyorsanız yorumlar kısmında tecrübenizi bizlerle paylaşıp diğer arkadaşlara yardımcı olabilirsiniz.

finansbank maaşları saat kaçta yatırıyor?